مقالات

نمایندگی نصب گیربکس اتوماتیک سایپا

نمایندگی نصب گیربکس اتوماتیک سایپا

نمایندگی نصب گیربکس اتوماتیک سایپا ، یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی در ایران، شرکت سایپا است. این شرکت با تولید 30 خودرو توانسته بخش بزرگی از بازار خودرو را به خود اختصاص دهد.

شرکت سایپا تمرکز خود را بر روی تولید خودروهای سواری شهری قرار داده است. قیمت مناسب محصولات و امکانات گارانتی بعد از فروش باعث استقبال از این محصولات شده است.

در حال حاضر بسیاری از محصولات این شرکت را می توانید در شهرهای مختلف کشور مشاهده کنید. برخی از خودروهای تولیدی سایپا شامل تیبا، تیبا 2، ساینا، کوئیک، شاهین، شاهین کراس و سایپا اریا می شوند. در این میان، خودروی ساینا به عنوان ارزان ترین خودروی دنده اتوماتیک در بازار خودرو شناخته می شود.

اغلب محصولات این شرکت با دنده های دستی کار می کنند. در حالی که برخی از خودروها هم از نوع اتومات هستند. در ساختمان این خودروها از گیربکس اتوماتیک استفاده شده است.

افرادی که خودروهای شرکت سایپا را خریداری کرده اند، برای دریافت خدمات مختلف می توانند به نمایندگی های مجاز شرکت سایپا مراجعه کنند. این شرکت در همه مناطق تهران و نیز در شهرهای مختلف کشور نمایندگی های فعال دارد. در این مقاله در مورد نمایندگی نصب گیربکس اتوماتیک سایپا صحبت می کنیم.

نمایندگی نصب گیربکس اتوماتیک سایپا

نمایندگی خودرو

نمایندگی های خودرو در ایران، خدمات مختلفی را به خریداران ارائه می دهند. این خدمات شامل تعمیر، نگهداری، گارانتی و فروش قطعات یدکی خودروها می شوند.

سرویس اولیه خودرو

اولین بخش از خدمات پس از فروش خودرو است. سرویس اولیه خودرو، هزینه ای برای صاحب خودرو ندارد. خدمات این مرحله رایگان می باشند و شامل بهای مواد مصرفی (روغن موتور، روغن گیربکس، فیلتر روغن و…) می شوند. اگر خودرو خود را از شرکت سایپا خریداری کرده اید، در زمان و کیلومتر مشخص شده در دفترچه خودرو برای سرویس اولیه آن اقدام کنید.

گارانتی Guaranty

بر این اساس شرکت سازنده خودرو متعهد می شود تا اگر مشکلی در خودرو ایجاد شد، برای رفع آن از طریق تعمیر یا تعویض قطعات اقدام کند. البته این تعهد مربوط یه ایرادات ناشی از کیفیت نامطلوب مواد یا فرایند نامناسب ساخت محصول در شرایط و زمان خاص می شود. هزینه هایی که در این شرایط ایجاد می شوند بر عهده تولید کننده محصول می باشند.

وارانتی warranty

همه خدمات دوره گارانتی، در این دوره هم به مشتریان ارائه می شوند. با این تفاوت که هزینه خدمات در این دوره توسط مشتری پرداخت می شود. مشتری می تواند در ازای این هزینه از فضای تعمیرگاه تخصصی، ابزار مخصوص و دانش و مهارت تعمیرکاران استفاده نمایند.

حدود پوشش گارانتی coverage

تعهدات گارانتی در شرکت سایپا، هزینه های مربوط به اجرت تعویض یا تعمیر قطعات، قیمت قطعات تعویضی، قیمت گیربکس اتوماتیک و هزینه های جانبی را در برمی گیرد. این تعهدات در مواردی صادق هستند که شرایط گارانتی برقرار باشد و از سمت کارشناسان این شرکت تایید شوند.
لازم به ذکر است که گارانتی خودروها شامل صدمات ناشی از تصادفات، سنگ خوردگی، خراش، سرقت، آتش سوزی، بلایای طبیعی و غیر مترقبه، جنگ، اغتشاش و آشوب نمی شود. علاوه بر این، انواع روغن ها ( روغن موتور، گیربکس، ترمز)، انواع فیلترها ( فیلتر بنزین، هوا، روغن) در این شرکت شامل گارانتی نیستند.

امداد خودرو سایپا

شرکت سایپا برای امدادرسانی به خودروهای تولیدی خود در سطح جامعه از امداد خودرو سایپا استفاده می کند. این شرکت تلاش می کند تا خدمات خود را در سطح استاندارهای جهانی به مشتریان خود ارائه دهد. شرکت سایپا از سال 1389، کارت های طلایی را طراحی نموده است.

امداد خودرو سایپا

خدمات مربوط به نصب گیربکس اتوماتیک در نمایندگی سایپا

کارشناسان حاضر در نمایندگی های سایپا با استفاده از جدیدترین تجهیزات اقدام به تست و تعمیر این گیربکس ها می کنند. آنها با دانش و مهارت خود می توانند گیربکس های آسیب دیده را سرویس و بازسازی نمایند.

ضمن اینکه خدمات مربوط به نصب گیربکس اتوماتیک را نیز انجام می دهند. در این مرکز، گیربکس های اتوماتیک را قبل از نصب، مورد آزمون قرار می دهند. با این کار می توانند دورهای موتور و گشتاورهای مختلف را شبیه سازی کنند.

متخصصین این مرکز با طی این مراحل مطمئن می شوند که نصب گیربکس بر روی خودرو مشکلی به وجود نمی آورد. افرادی که خودروهای کوئیک، سیتروئن C5، مگان، ساندرو، چانگان و … دارند می توانند از این خدمات استفاده کنند.

هزینه سرویس های دوره ای سایپا

هزینه سرویس های دوره ای سایپا بر عهده مشتری است. این مسئله شامل دوره گارانتی هم می شود. خودروهایی که کارت طلایی دارند، بستگی به مدت اعتبار آن دارد. هزینه این سرویس ها با توجه به موارد انجام شده برای هر خودرو متفاوت است.

آیا باید برای سرویس های دوره ای به نمایندگی های سایپا مراجعه کنیم؟

اگر مدت گارانتی خودرو شما به اتمام نرسیده است، باید برای سرویس های دوره ای به نمایندگی های مجاز سایپا مراجعه کنید. در غیر این صورت کارت گارانتی شما باطل می شود.

مدت گارانتی محصولات 24 ماه از زمان خرید می باشد. در صورت اتمام مدت زمان گارانتی، اجباری برای مراجعه به نمایندگی وجود ندارد. شما می توانید برای بازدید، سرویس و تعویض قطعات خودروی خود به تعمیرگاه های مورد اعتماد خود مراجعه کنید.

سخن پایانی

اگر از خدمات نمایندگی سایپا رضایت دارید، توصیه می شود تا پس از پایان دوره گارانتی هم به این مراکز مراجعه کنید.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =