تفاوت گیربکس AT و CVT ، در صنعت خودرو سازی انواع گیربکس های متفاوت دستی و اتوماتیک وجود دارد. امروزه بدلیل ترافیک ها و رانندگی سخت با گیربکس دستی، گیربکس اتوماتیک محبوب تر از قبل شده و افراد زیادی آن را اولین مزیت برای خرید خودرو می دانند. گیربکس ها وظیفه و عملکرد مشابه دارند. اما روش ان ها با هم متفاوت می باشد. وظیفه اصلی گیربکس ها تنظیم سرعت و گشتاور مورد نیاز برای شرایط مختلف رانندگی است. نیروی تولید شده را توسط موتور از خود عبور داده و به چرخ ها منتقل می کند. گیربکس های AT و CVT دو نوع گیربکس متداول می باشد که امروزه در بیشتر خودرو ها دیده می شود. در ادامه با تفاوت های این دو گیربکس آشنا می شویم.

گیربکس سیاره ای AT چیست؟

متداول ترین نوع گیربکس های اتوماتیک در خودروها، گیربکس سیاره ای AT می باشد. در این گیربکس ها انتقال قدرت از طریق مجموعه چرخ دنده های خورشیدی سیاره ای صورت می گیرد. سیستم کلاچ اتوماتیک آن هیدرولیکی می باشد. همچنین دارای سیستم کنترلی است. گیربکس اتوماتیک AT چندین دنده با زبانه های مختلف دارد. تعداد این چرخ دنده ها، تعداد دنده های یک خودرو را مشخص می کنند که معمولا در خودروهای شهری بین 4 الی 6 دنده است. گیربکس خودروهای 206، 207، اس دی وی 9 و پارس اتوماتیک از این نوع می باشد. همچنین خودروهای سوزوکی ویتارا، اچ سی کراس و هایما S7 گیربکس اتوماتیک AT دارند.

گیربکسCVT چیست؟

گیربکسCVT اولین بار به وسیله شرکت نیسان استفاده شده و به تدریج مورد استقبال بقیه خودرو سازان نیز قرار گرفته است. این نوع گیربکس به معنای سیستم انتقال قدرت متغیر می باشد. در این نوع گیربکس انتقال نیرو توسط دو مخروط و یک تسمه فلزی یا پلیمری صورت می گیرد. تسمه فلزی یا پلیمری به مخروط ها متصل هستند. حرکت نسبی مخروط ها در راستای محورشان باعث تغییر نسبت دنده می شود. مهم ترین مزیت و ویژگی این نوع گیربکس، پیوستگی تعویض دنده می باشد. در لحظه تعویض دنده خودرو تکان می خورد و افت دور دارد. سوزوکی کیزاشی و نیسان تیانا به گیربکسCVT مجهز هستند. جعبه دنده های CVT اجزایی مانند چرخ دنده های خورشیدی و دنده های فیزیکی ندارند. همچنین تمام مسئولیت آن ها توسط پولی ورودی(محرک)، پولی خروجی(متحرک) و تسمه مخصوص از جنس فلز یا پلاستیک انجام می شود. این نوع گیربکس به موتور خودرو اجازه می دهد تا با طیف وسیعی از سرعت های مختلف خودروف با بیشترین چرخش در دقیقه کار کند. به همین دلیل انتقال CVT برای زمانی که حراکثر راندمان سوخت را می خواهید مناسب می باشد.

تفاوت گیربکس AT و CVT

گیربکس AT و CVT هر دو اتوماتیک می باشند که تفاوت هایی بین آن ها وجود دارد. این تفاوت ها عبارتند از:

1- مصرف سوخت

گیربکس اتوماتیک CVT دارای مصرف سوخت پایینی می باشد. این یک مزیت و ویژگی بزرگ برای این نوع گیربکس محسوب می شود. زیرا با داشتن سرعت بالا به موتور فشار خیلی زیادی وارد نمی شود. اما در گیربکس های AT در دنده های بالاتر فشار زیادی به موتور وارد شده و مصرف سوخت بالاتری دارند.

2- ضریب دنده ها

در هنگام تعویض دنده در خودرو های دارای گیربکس AT دنده ها به ترتیب از 1 شروع شده و تعویض دنده با سرعت بالایی انجام می شود. اما در گیربکس اتوماتیک CVT راننده متوجه تعویض دنده نمی شود. زیرا این گیربکس ضریب دنده ی خاصی ندارد و نمی تواند برای ان عدد انتخاب کند. پس سرعت تعویض دنده در گیربکس AT از CVT بیشتر است.

3- تجربه رانندگی

برخی افراد که عادت به رانندگی با خودرو های دارای گیربکس AT را دارند رانندگی با خودروهای گیربکس CVT برای آن ها کسل کننده و خسته کننده می باشد. اما در واقع اینطور نیست. به دلیل اینکه در گیربکس های CVT راننده تعویض دنده را حس نمی کند، چنین حسی دارند. البته خیلی از افراد گیربکس CVT را بهتر می دانند و اعتقاد دارند که رانندگی با این نوع گیربکس آرامش بیشتری دارد.

سخن آخر

امروزه رانندگی با خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک طرفداران زیادی دارد. این نوع گیربکس انواع مختلفی دارد که متداول ترین آن ها گیربکس اتوماتیک سیاره ای AT و سیستم انتقال قدرت CVT می باشند. بین این دو تفاوت هایی وجود دارد که در این مقاله به مهمترین آن ها اشاره کردیم. توجه داشته باشید که بهتر می باشد در هنگام خرید خودرو تمام جوانب و شرایط را بسنجید تا بتوانید انتخابی خوب داشته و بعد از خرید خود لذت ببرید و راضی باشید.