تاریخچه گیربکس اتوماتیک ، گیربکس خودروها در ابتدا فقط دستی بود. در گیربکس های دستی، دو دنده جلو به همراه یک دنده عقب وجود داشت. استقبال زیاد از خودروها موجب شد تا مهندسان به فکر ساخت خودروهایی بیفتند که تغییر دنده در آنها به صورت اتومات انجام می شد. آن ها سال ها تلاش کردند تا ایده گیربکس اتوماتیک را به نتیجه برسانند. در ادامه این مقاله با تاریخچه گیربکس اتوماتیک بیشتر آشنا می شویم.

بررسی تاریخچه گیربکس اتوماتیک

مخترع گیربکس اتوماتیک

اسکار اچ بونکر در تاریخ 31 مه 1895 متولد و در ژانویه 1979 فوت شد. او مخترع ارمنی آمریکایی، گیربکس اتوماتیک بود. برخی او را پدر گیربکس اتوماتیک می دانند. 14 سال قبل از او شخصی بنام آلفرد هورنر مونرو از کانادا جعبه دنده اتوماتیک را اختراع کرد. او با استفاده از فشار هوا و بدون مایع هیدرولیک، گیربکس اتوماتیک را طراحی نمود. اما این طرح توان لازم را نداشت و هرگز به فروش تجاری نرسید. به همین دلیل عده ای از او بعنوان مخترع گیربکس اتوماتیک یاد نمی کنند. بعدها در دهه 1930، جنرال موتورز اولین گیربکس اتوماتیک مایع هیدرولیک را تولید کرد که در سال 1940 از آن بعنوان Hydro Matic یاد شد.

مخترعان انتقال هیدرولیک

مخترعان انتقال هیدرولیک، مهندسانی برزیلی به نام های Jose Brazil Araripe و Fernado Lehly Lemos بودند.

آیا انتقال قدرت Hydro Matic موفق بود؟

یکی از موفق ترین نوآوری های تاریخ برای صنعت خودروسازی، Hydro Matic بود. هر چند آن، اولین گیربکس اتوماتیک نبود. اما اولین موفقیت تجاری بود که باعث پیشرفت در سیستم انتقال قدرت اتوماتیک شد. یکی از مهم ترین نتایجی که موفقیت گیربکس اتوماتیک به همراه داشت، افزایش تعداد دنده های جلو در خودرو بود.

اولین خودروی دارای گیربکس اتوماتیک

Oldsmobile مدل 1948، اولین خودرویی بود که از گیربکس اتوماتیک استفاده کرد. مهندسی بنام ارل تامسون در جنرال موتورز، Hydro Matic را توسعه داد.
وی در این زمینه به صورت گسترده تبلیغ کرد. در واقع این امر بزرگترین پیشرفت او از زمان شروع کارش بود. Hydro Matic از سال 1955 با استفاده از طرح اصلی دائما ارتقا پیدا می کرد. Jetaway در سال 1956 جایگزین آن شد که معروف به Jet بود. اما موفقیت های چشمگیری به دست نیاورد. به همین دلیل خیلی زود در سال 1969، Turbo Hydra Matic جایگزین آن شد که نسبت به Jet بسیار موفق تر بود.

مبدل گشتاور

Dynaflow اولین گیربکس هیدرولیکی که دارای مبدل گشتاور بود. این گیربکس، توسط شرکت بیوک در سال 1948 معرفی شد. Dynaflow، دارای ضرب و قدرت مبدل گشتاور بصورت دو سرعته بود که برای زمان خود بسیار قدرتمند و کارآمد محسوب می شد. Packard در سال 1949، جعبه دنده دو سرعته کاملا اتوماتیک اولتراماتیک را طراحی کرد. به گیربکس اتوماتیک General Motor Power در سال 1950 لقب پادشاه تپه را دادند. Power Glide هنوز هم در خودروهای با سوخت بالا بعنوان پادشاه گیربکس اتوماتیک برای مسابقات مورد استفاده قرار می گیرد.

انتقال Overdrive

در اواخر دهه 1970، انتقال Overdrive معرفی شد. دنده های بالاتر در سرعت بزرگراه در این مدل نسبت به مدل های قبلی از مصرف سوخت بیشتری برخوردار بود.

گیربکس های امروز

یک نمونه موفق از گیربکس های اتوماتیک امروزی، گیربکس CVT می باشد. همچنین گیربکس های امروزی دارای پیشرانه چرخ جلو، چهار چرخ متحرک، سیستم انتقال قدرت، جعبه انتقال و دنده 4*4 هستند.

جمع بندی

گیربکس اتوماتیک با گذشت زمان پیشرفت کرد و مدل های جدیدی از آن تولید و عرضه شد. اما اسکار اچ بونکر اولین مخترع گیربکس اتوماتیک در سراسر جهان بود.